wiadomości wszystkie

Twój czas jest dla Ciebie ważny? Twórz biblioteki DNA-seq szybciej.

  Pojawienie się na rynku kitu Nextera DNA Library Preparation kit zapoczątkowało nowy etap w historii rozwoju technologii przygotowywania bibliotek NGS – połączenie fragmentacji DNA i ligacji adapterów w jeden proces. Wszystko po to by skrócić czas procedury i ułatwić jej wykonanie. Kolejnym etapem było pojawienie się zmodyfikowanego rozwiązania Nextera XT DNA Library Prep Kit, […]

Dowiedz się więcej

Nowe narzędzie do badania chorób neurodegeneracyjnych –TruSeq Neurodegeneration Panel.

TruSeq Neurodegeneration Panel umożliwia analizę 118 genów związanych z rozwojem 16 wiodących chorób neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie zanikowe boczne.

Dowiedz się więcej

Extended RAS Panel Dx – najnowszy aprobowany przez FDA i kompatybilny z sekwenatorem MiSeq Dx panel do diagnostyki towarzyszącej raka jelita grubego

Extended RAS Panel to pierwszy zatwierdzony przez FDA zestaw do diagnostyki NGS. Służy do analizy mutacji w celu zakwalifikowania pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego do terapii panitumumabem (Vectibix®).

Dowiedz się więcej

Dlaczego naukowcy wybierają C1?

Profesor Sarah Teichmann z zakładu genetyki komórkowej w Wellcome Trust Sanger Institute i doktor Xi Chen podzielili się swoimi wrażeniami na temat zalet systemu C1 w badaniu komórek układu odpornościowego.

Dowiedz się więcej

MASTR Reporter – nowy algorytm do analizy CNV.

MASTR Reporter zapewnia możliwość automatycznej analizy danych MASTR połączoną z kontrolą jakości. Zgodnie z wynikami testów, dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych algorytmów narzędzie zapewnia wiarygodność i powtarzalność analizy CNV.

Dowiedz się więcej

BRCA MASTR Plus Dx – zweryfikowane przez specjalistów rozwiązanie pozwalające na kwalifikację pacjentów w terapii celowanej.

Celowane sekwencjonowanie następnej generacji (NGS) ma wielki potencjał w diagnostyce klinicznej, pozwala na profilowanie onkogenów i planowanie terapii. Inhibitory poli ADP rybozy są z powodzeniem stosowane jako nowa klasa leków onkologicznych między innymi w leczeniu raka jajnika i piersi ze zmutowanymi genami BRCA1 i BRCA2.

Dowiedz się więcej

Dlaczego łatwiej udomowić psa niż wilka i co mają z tym wspólnego zmiany genetyczne wywołujące zespół Williamsa-Beurena u ludzi?

Pomimo znaczącego postępu w zrozumieniu podstaw genetycznych różnych cech morfologicznych psów i wilków (takich jak wielkość ciała czy kolor sierści), podłoże ich zachowania nadal pozostaje słabo zbadane

Dowiedz się więcej

Poznanie genomu dzikiej pszenicy – historia pisana sekwencją DNA i jej wpływ na przyszłość bezpieczeństwa żywności.

Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Avivie opublikowali sekwencję genomu dzikiej pszenicy Wild Emmer. Odmiana ta daje małe plony przez co nie jest obecnie hodowana przez rolników, ale to właśnie z niej pochodzą wszystkie współczesne odmiany pszenicy.

Dowiedz się więcej

Pierwszy w Europie certyfikat CE-IVD dla panelu do diagnostyki towarzyszącej raka jajnika – BRCA Tumor MASTRTM Plus Dx

Nasz partner, Multiplicom N. V., ogłosił informację o zdobyciu certyfikatu CE-IVD dla panelu BRCA Tumor MASTR™ Plus Dx.

Dowiedz się więcej

Nowe indeksy drMID = sekwencjonowania paneli MASTR (Multiplicom) na wszystkich platformach Illumina!

Z przyjemnością informujemy o wejściu na rynek nowego produktu firmy Multiplicom – indeksów drMID for Illumina NGS systems (nr kat ML-0208.240 oraz ML-0209.240)

Dowiedz się więcej

wydarzenia wszystkie

Dzień Aplikacyjny Illumina 16 listopada 2017

OpenExome, Analityk oraz Illumina, Inc. zapraszają na kolejne spotkanie wszystkich użytkowników systemów Illumina. Dzień aplikacyjny odbędzie się w Warszawie 16-ego listopada br.

Dowiedz się więcej

Wyruszamy na Polski Kongres Genetyki

W poniedziałek 19 września w Centrum Dydaktyczno-Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczyna się największe cyklicznie organizowane spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Genetycznego, Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

Dowiedz się więcej

Seminaria dot. genomiki pojedynczych komórek – marzec 2016

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na seminaria poświęcone tematyce badań genetycznych pojedynczych komórek.

Dowiedz się więcej

MiniSeq™ konkurs – Go Mini and Win Big

Konkurs Go Mini and Win Big to szansa na wygranie sekwenatora MiniSeq oraz Mini Cooper. Aby wziąć udział, napisz w 500 słowach (lub mniej) jak wykorzystałbyś nowy sekwenator MiniSeq

Dowiedz się więcej

Source BioScience i OpenExome na kongresie farmaceutycznym

Z przyjemnością informujemy, że w dniach od 4-5 listopada będziemy gościli w Polsce pana Simona Palmera z brytyjskich laboratoriów kontraktowych Source BioScience

Dowiedz się więcej

Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2015

Komitet Noblowski nagrodą w dziedzinie chemii wyróżnił w tym roku trzech badaczy: profesora Tomasa Lindahl, profesora Paula Modrich oraz profesora Aziz Sancar

Dowiedz się więcej

System Juno (Fluidigm) nagrodzony w konkursie 2015 IBO Industrial Design Awards

Miło nam poinformować Państwa, że producent systemu Juno, został uhonorowany nagrodą Instrument Business Outlook (IBO) Industrial Design Awards w kategorii urządzeń analitycznych.

Dowiedz się więcej

O markerach nowotworowych w doborowym towarzystwie, czyli ISOMB 2015 w Zakopanem

Początek października to czas, kiedy światowej klasy eksperci z obszaru diagnostyki onkologicznej oraz terapii doświadczalnej i klinicznej zawitają w Polsce.

Dowiedz się więcej

Podsumowanie Dnia Aplikacyjnego Illumina

Jeden z czerwcowych przedwakacyjnych dni użytkownicy aparatury Illumina spędzili wspólnie uczestnicząc w kolejnym Dniu Aplikacyjnym Illumina.

Dowiedz się więcej