Nowe opcje dla produktów z serii Ampliseq for Illumina.

nowosci_art 1Ampliseq for Illumina to zestawy do przygotowywania bibliotek NGS oparte o technologię multipleks PCR, pozwalające analizować interesujące nas regiony w szybki i dokładny sposób. Ampliseq oferuje szeroki zakres gotowych rozwiązań a także możliwość zaprojektowania własnego panelu, który będzie odpowiadał na specyficzne potrzeby badawcze użytkowników. W ostatnim czasie do listy gotowych paneli ze zdefiniowanymi regionami dołączyły dwa kolejne :

  • Myleoid Panel – gotowy do użycia panel obejmujący analizę zmian genetycznych w obrębie 69 genów, które można powiązać między innymi z ostrą i przewlekłą białaczką szpikową, zespołami mielodysplastycznymi i mieloproliferacyjnymi, przewlekłą oraz młodzieńczą białaczką mielomonocytową. Rodzaje badanych wariantów genetycznych obejmują miedzy innymi: CNV oraz fuzje genów.

Drugi z gotowych do użycia paneli to :

  • AmpliSeq for Illumina Immune Repertoire Plus, TCR beta panel – jest to zestaw umożliwiający badanie różnorodności i statusu klonalności limfocytów T, poprzez sekwencjonowanie i rozpoznanie rearanżacji w obrębie łańcuchów beta, receptorów limfocytów T (TCR). W skład zestawu wchodzi pojedyncza pula primerów oraz odczynniki do przygotowania gotowych bibliotek. Materiałem wejściowym kompatybilnym z protokołem jest RNA pozyskane z krwi pełnej, mrożonych tkanek, lub komórek sortowanych metodą FACS.

Więcej informacji o tych produktach :