Szybkość, prostota i jakość – Nextera for Enrichment.

Illumina w ostatnich dniach zaprezentowała swój najnowszy produkt pozwalający na przygotowanie bibliotek w oparciu o metodologię wzbogacania (enrichment) w najszybszy jak do tej pory sposób. Mowa tutaj o Nextera Flex for Enrichment który daje szerokie możliwości w kontekście rodzaju wykorzystywanego materiału genetycznego, jego ilości a także zakresu analizowanych regionów.

 

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego podejścia (tagmentacja z wykorzystaniem dedykowanych cząsteczek – On- Bead Tagmentation), kit oferuje wiele korzyści, które pozytywnie wpłyną na przebieg procesów zachodzących w laboratorium. Oto niektóre z nich:

 

  • Redukcja kosztów i potrzebnego czasu na wstępne przygotowanie próbek w związku ograniczonym wpływem ilości użytego gDNA na wielkość i rozkład insertów. Dzięki On-Bead Tagmentation, potrzeba dokładnego pomiaru ilości DNA przed rozpoczęciem procedury zostaje wyeliminowana. To samo dotyczy pomiaru i normalizacji indywidualnych bibliotek przed właściwym etapem wzbogacenia (dla próbek w zakresie 50 – 1000 ng gDNA).
  • Dzięki wprowadzonym innowacjom, całkowity czas potrzebny na przygotowanie bibliotek z wykorzystaniem Nextera Flex for Enrichment to tylko około 6,5 godziny, z czego 2 godziny należy poświęcić na czynności manualne. Sam proces hybrydyzacji, jako jednostopniowy etap to tylko 90 minut.
  • Kompatybilność z szerokim spectrum kitów określających zakres analizowanych regionów. Oprócz standardowych paneli celowanych, oferowanych przez Illumina (np. TruSight One, Trusight Cancer), można również zaprojektować swoje własne z wykorzystaniem DesignStudio a także wykorzystać panele przygotowane przez innych dostawców (w zakresie 500 – 675 000 jedno lub dwuniciowych prób biotynowanych).

 

Więcej informacji